Úvod Je možné afty vyléčit samoléčbou?

Je možné afty vyléčit samoléčbou?

Obvykle hned není nutné vyhledávat lékaře. Při opakovaném výskytu aft je vhodné vysadit z jídelníčku kořeněná jídla, citrusové plody, vlašské ořechy a rajčata. Omezit pití kávy a žvýkání žvýkaček.

K dezinfekci úst jsou vhodné některé bylinky – například heřmánek, měsíček, mnohdy i cibule a česnek. Doporučuje se také užití třapatky nachové neboli echinacei, která má blahodárný vliv na imunitní systém.

Pacient by měl pravidelně užívat vitamín B komplex a vitamín C.

Přímo na boláčky působí výborně kortikoidní látky a dezinfekční ústní vody či roztoky bránící infekci. Zároveň také regenerují nemocnou sliznici.

V lékárně je také mnoho mastiček s dezinfekčními a hojivými účinky určenými přímo k léčbě aft. Klasikou je genciánový roztok, který je příznačný svou výraznou barvou.


Diskuse (20 komentářů)

Karolína, (11. 06. 2013 08:00) Reagovat
Vlad, posilovat imunitu tolika kapslemi a tabletami i přijde zbytečné. Člověk by měl dávat přednost spíše přirozeným zdrojům vitamínů a dalších látek.
Andry, (12. 07. 2013 05:38) Reagovat
Také mě ten výčet přijde moc. Když už někdy užívám nějaký potravinový doplněk tak jeden a krátkou dobu. spíš se snažím podpořit imunitu sportem, otužováním atd.
troll, (28. 09. 2013 13:31) Reagovat
troll 8)
Míša, (03. 10. 2013 09:01) Reagovat
Já mám od malička docela podlomenou imunitu. Byla jsem docela neduživé dítko, ale teď se snažím se sebou něco dělat. také se otužuju i sportuju. Myslím, že už to se mnou není tak hrozný jako v dětství, kdy jsem byla každou chvíli nemocná.
BOB, (16. 11. 2013 10:41) Reagovat
Po letech problémů se mi podařilo najít lék na aftu:Tinct. myrhae, Tinc.gallarum, Tinc ratanhiae, aa ad 30 ml, M,F.sol., K potírání v ústech. Namíchají v lékárně.Pozor!!! Alespoň 10x za den! Na ulomenou špičku párátka maličkou kuličku vaty, přitlačit na aftu alespoň 20 sec. Ale opravdu, nejlépe každou hodinu
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Afty.eu
Kontakty