Úvod Je možné afty vyléčit samoléčbou?

Je možné afty vyléčit samoléčbou?

Obvykle hned není nutné vyhledávat lékaře. Při opakovaném výskytu aft je vhodné vysadit z jídelníčku kořeněná jídla, citrusové plody, vlašské ořechy a rajčata. Omezit pití kávy a žvýkání žvýkaček.

K dezinfekci úst jsou vhodné některé bylinky – například heřmánek, měsíček, mnohdy i cibule a česnek. Doporučuje se také užití třapatky nachové neboli echinacei, která má blahodárný vliv na imunitní systém.

Pacient by měl pravidelně užívat vitamín B komplex a vitamín C.

Přímo na boláčky působí výborně kortikoidní látky a dezinfekční ústní vody či roztoky bránící infekci. Zároveň také regenerují nemocnou sliznici.

V lékárně je také mnoho mastiček s dezinfekčními a hojivými účinky určenými přímo k léčbě aft. Klasikou je genciánový roztok, který je příznačný svou výraznou barvou.


Diskuse (20 komentářů)

Filip, (02. 12. 2014 07:58) Reagovat
Jsou tu zajímavé tipy. Určitě něco vyzkouším. Také v poslední době trpím afty. Vždycky se mi občas nějaký objevil, ale teď jich také mám více.
doly, (30. 03. 2015 10:16) Reagovat
Některé způsoby opravdu existují, ale ty nefungují u každého. V takovém případě raději sáhněte po osvědčených přípravcíchhttp://www.radost-tela.cz/index.php?skupina_id=92
Magda, (08. 10. 2015 14:19) Reagovat
Já se v současné době také pokouším o samoléčbu, ale zatím nic moc. SNažím se celkově očistit tělo a doufám, že se to zlepší i s těmi afty. Vždycky jsem na ně trpěla, ale podle mě jich je čím dál víc. Je to fakt nepříjemné.
Andrea, (01. 06. 2017 09:06) Reagovat
Afty, to byla moje noční můra. Jednu dobu jsme je měla skoro nepřetržitě. Jeden jsem vyléčila a objevil se další. Někdy i 2 nebo 3 současně. Skončila jsem dokonce na antibiotikách. Pak jsem měla pár let pokoj a před pár měsíci se afty objevili znovu. Kamarádka mi poradila, ať se vykašlu na mastičky a cucám Larypront. Udělala jsem to a je to super.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Afty.eu
Kontakty