Úvod Kdy je lépe léčit afty u lékaře?

Kdy je lépe léčit afty u lékaře?

Pokud problémy s aftami trvají déle než pár týdnů a jsou doprovázeny horečkami, je nutné navštívit lékaře. V tomto případě nejlépe stomatologa

nebo odborníka specializovaného na celostní medicínu.

Stomatolog obvykle předepíše trimekain, místní anestetikum, které se používá přímo na afty a k výplachu úst. Ošetření těmito prostředky přechodně odstraňuje bolest a tím umožní příjem potravy, současně se ovšem narušuje vnímání chuti.


Kustovnice čínská chrání buňky před stárnutím a ženšen pravý pomáhá zachovat čistou a hladkou kůži.

 

K léčbě velkých nebo často opakujících se aftů doporučí ústní vodu, obsahující tetracyklin.

Bolest, jež provází pomalé hojení vřídků se dá zmírnit poleptáním nervových zakončení dusičnanem stříbrným.


Diskuse (18 komentářů)

Karin, (03. 12. 2013 09:44) Reagovat
Bojím se, že se mi dělá tolik aftů, že to může být příčina nějaké vážnější nemoci. Jen nevím jaké. Nedaří se mi k tomu najít víc. Mám z toho celou rozbolavěnou pusu. Asi je na čase zajít k lékaři.
Danča, (07. 07. 2014 17:58) Reagovat
A Karin, to s tím máš potíže dlouhodobě, nebo až poslední dobou? Mě se odjakživa dělá hodně aftů. Tak nějak jsem si na to zvykla a neřešila to. Sice to není nic příjemného, ale když si vypláchnu pusu heřmánkem, je to o něco lepší. Až teď si taky říkám, jestli by to nemohlo být něco vážnějšího, ale utěšuju se, že to by se asi projevilo dřív...
Sisi, (07. 07. 2014 20:16) Reagovat
Afty mě trápí už více než rok a půl a to téměř nepřetržitě. Já si na ně nikdy nezvyknu a ani nechci. Zkusila jsem už téměř vše, od nájezdů na lékárny, až po babské rady. Nakonec jsem šla k lékaři. Odebrali mi krev a dostala jsem Herpesin tablety. V krvi nic a teblety také nic. Následně jsem byla na imunologii. Tam mi udělali širší odběry a všechno v pořádku, imunita OK. Následovaly testy na potraviny, ořechy a vše ostatní. Zase nic. Jsem úplně v pořádku. Zkouším všechno možné a dnes jich mám v ústech 8. Rekord je 16 současně. Kdo tím trpí tak ví jak moc je to bolestivé. Tak nejsem přesvědčena o tom že mi lékaři pomohou.
Karolína, (05. 05. 2015 13:14) Reagovat
S afty mám problémy v poslední době. Také se chystám k doktoru. Sice nemám horečky a i rychle mizí, ale zase jich je hodně a objevují se znovu, což mě znepokojuje, zvlášť když jsem na ně nikdy dřív netrpěla.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Afty.eu
Kontakty