Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (84 komentářů)

ROMAN, (01. 04. 2010 16:51) Reagovat
Ahoj,nikdy jsem afty moc netrpěl, maximálně jsem měl sem tam nějaký, ale v posledních měsících je to strašné. Mám je každou chvíli, a to doslova plnou pusu. Přitom jsem nějak zvlášť nezměnil své návyky a mám pocit, že dodržuju i prevenci.Nevíte někdo, jak se tohoto problému zbavit. Už mě to vážně otravuje.
RADKA, (06. 07. 2010 20:23) Reagovat
Ahoj,podle mě to může být způsobené sníženou imunitou. Takže bych doporučila se poradit s lékařem jak ji zvýšit.
LENKA, (09. 09. 2010 07:03) Reagovat
Je to tak, dříve jsem trpěla sníženou imunitou a také se to mimo jiné projevovalo tím, že jsem měla plnou pusu aftů.
MAREK, (16. 01. 2011 10:47) Reagovat
No, nevím, já mám třeba imunitu dobrou a už odmala trpím hodně na afty. Každou chvilku se mi nějaký objeví.
jana, (10. 09. 2010 20:11) Reagovat
no ja jsem si nechala vysetrit imunitu - a mam ji skvelou a v poradku, ale afta se mi dělá pořád, tak nevím čím to je, ze se porad delá... zpocatku se udela jedna, druhy den druha a za nejakou dobu treti a to treba jen pres noc...
KIKI, (23. 09. 2010 03:56) Reagovat
Jano,tak afty mohou být dány sníženou imunitou, ale nemusíte. Jsou jedinci, kteří snad v životě neměli aft a pak ti, kteří jsou k tomu prostě náchylní a mají je každou chvíli. Také mám imunitu v pořádku a mám afty každou chvíli.
ILONA, (22. 12. 2010 10:27) Reagovat
Já vám neporadím, proč se dělají, ale prostě někdo k tomu je náchylnější a někdo ne, je to třeba jako s vaginální mykózou - někdo ji nedostane za celý život a jiné ženy ji mají kažedou chvíli. Také hodně trpím na opary, je to sice nepříjemné, ale už jsem si na to zvykla.
IVA, (31. 03. 2011 04:26) Reagovat
Také jsem slyšela, že afty souvisí se sníženou imunitou, takže bych se spíš soustředila na příčinu a snažila bych se ji co nejvíce podpořit. Držím palce. sama vím, jak jsou afty nepříjemné.
Ivana, (11. 12. 2012 09:04) Reagovat
A jak se vyšetřuje imunita? V poslední době se necítím moc dobře a mám pocit, že by to mohlo být sníženou imunitou. to se pozná jen na základě odběru krve, nebo je nutné nějaké speciální vyšetření. Děkuji.
Týnka, (18. 08. 2010 12:17) Reagovat
Ahoj. Afty se často dělají, když máš sníženou imunitu, taky v pubertě... Můžeš si pomoci nějakými vitamíny. Dokud se afty nezahojí, měl bys ypustit kořeněné a kyselá jídla. Můžeš vyzkoušet pastu z jedlé sody a vody, ale s tím nemám zkušenosti. Neměl bys pít kávu. S lékama ti můžu doporučit gel URGO AFTY. Naneseš ho na aftu, necháš zhruba 10 - 15 vteřin působit, aby to zaschlo a pak můžeš zavřít pusu. Na aftě to vytvoří takový bílý, viditelný povlak, který aftu chrání, zmírňuje bolest a hojí. Do 3 - 5 dnů by měla afta zmizet. Mnoho lidí má s tím dobré zkušenosti a já taky. Takže tohle doporučuju, fakt to pomáhá.:-)
Lenka, (08. 09. 2012 17:42) Reagovat
Určitě máš sníženou imunitu, taky jsem si tím prošla. Velice mi s tím pomohla v lékárně, poradila at si koupím Hlívu ústřičnou 800. Je nejsilnější na trhu a hodně účinná. Imunita se mi upravila velice rychle a jsem na tom celkově zdravotně dobře. Beru ji ted pořád.
Kamila, (21. 09. 2012 17:35) Reagovat
Určitě by jste potřeboval podpořit imunitu. Mě na tento problém pomohla hlíva 800 mg. Taky obsahuje rakytníkový olej, který je dobrý i na dotoxikaci organismu, to je taky dobré když trpíte afty. já jsem s ní spokojená,imunitu mám ted skvělou a hodně to na sobě pocituji.
Helena, (26. 10. 2012 17:59) Reagovat
Taky mě to hodně otravovalo, přesně jak píšete. Doktor mi nařídil podpořit si nějak imunitu. Zkusila jsem na to Hlívu ústřičnou 800mg, je totiž nejsilnější na trhu. Od té doby co ji užívám afty nemám. Je to velká úleva.Zkuste to.
Vlaďka, (19. 02. 2013 08:14) Reagovat
Ahoj, měla jsem s afty problémy odmalička, klidně až 5 najednou, zkoušela jsem všechno možné, ale jsou to většinou prparáty na už vzniklé afty. Když se něco takového často dělá, je to nějaký problém v těle, který je potřeba vyřešit, a pak se afty nedělají. U někoho to může být projev alergie (nejčastěji rajčata, ostré koření, citrusové plody). Já jsem však (z jiného důvodu) začala brát b-komplex (nejlepší je pangamin - pivovarské kvasnice) a afty se mi samy od sebe přestaly dělat. Jedno s těch béček mi prostě chybělo a když pravidelně doplňuju, jsem bez aftů.
Jitka, (20. 04. 2010 10:31) Reagovat
Ahoj, poradí mi někdo? Mám 5 měsíční holčičku a na jazyku se jí udělaly boláčky, něco jako jsou afty. Mám použít nějaké bylinky nebo existuje nějaký jiný účinný prostředek pro miminka?
MONIKA, (29. 09. 2011 12:34) Reagovat
POkud je to ojediněle, nedělala bych s tím nic. U mimenek to zase tak výjimečné není, ale pokud by se to opakovalo často, zeptala bych se na vašem místě pediatra.
pavlínA, (04. 05. 2010 08:09) Reagovat
MÁM BOLENÍ V KRKU,CO MÁM DĚLAT?? :sad:
DALIBOR, (03. 06. 2010 14:26) Reagovat
A jak to souvisí s afty?
LENKA, (27. 07. 2010 10:08) Reagovat
Od dětství strašně trpím na afty, ne že bych si na to nezvykla, ale chtěla bych se toho konečně nějak zbavit.Vím, že je to těžké, když jsem na to náchylná, ale není na to třeba nějaký vhodný prostředek v oblasti alternativní medicíny? Nevíte, jestli se na tento problém zaměřuje také homeopatie?Díky za odpověď.
jana, (10. 09. 2010 20:14) Reagovat
jo homeopatie ma lek hepar sulfuris calcareum - nekdy mi to pomuze nekdy ne.. ale jsem rada, ze se mi nedelaji opary... ale ta afta neni taky prijemna... :-(
LADA, (27. 10. 2011 08:43) Reagovat
S homeopatiky jsem měla štěstí při léčbě bradavic. Zmizely a už se někdy neobjevily. Jestli to pomáhá i s afty a opary nevím, ale pokud s tím někdo máte problémy, určitě bych homeopatika na vašem místě zkusila.
OLDŘIŠKA, (08. 06. 2012 13:24) Reagovat
Také bych zkusila homeopatika, ale někde jsem četla, že jejich používání má nějaké omezení, co se týče konzumace některých potravin během užívání. Je to pravda?
Tery, (05. 09. 2012 14:40) Reagovat
Teď trošku nechápu: On je tedy rozdíl mezi opary a afty? Vždy jsem brala tyto dva pojmy za synonyma.
ANIČKA, (30. 11. 2011 15:45) Reagovat
Tak homeopatie řeší celou škálu nejrůznějších problémů, ale nevím, zda zrovna tohle. Zeptejte se nějakého homeopata. I když spíš bych se snažila o zlepšení imunity. To by také mohlo pomoci.
léňa, (15. 10. 2010 06:25) Reagovat
:-x
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Afty.eu
Kontakty